Operatyviai sulaikyta apie sprogmenis Klaipėdos uoste pranešusi moteris

42

klaipedos-policijaKlaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Klaipėdos apskr. VPK) pareigūnai sulaikė moterį, kuri įtariama priešpiet telefonu pranešusi apie uosto dujų terminale užminuotą dujovežį laivą.

Apie 11.00 val. į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu paskambinusi nerišliai kalbanti moteris pranešė, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto dujų terminale stovinčiame laive „Nepriklausomybė” padėtas sprogmuo, kuris šiandien sprogs. Moteris teigė, kad sprogmenys yra padėti po laivo vairu.

Gavę tokį pranešimą, policijos pareigūnai skubiai įvedė planą „Skydas” ir į uostą nusiuntė visas specialiąsias tarnybas – išminuotojus, ugniagesius-gelbėtojus, medikus, narus. Tirti šį pranešimą buvo pavesta Jūrų uosto policijos poskyrio, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos bei kitų padalinių pareigūnams.

Po valandos intensyvaus darbo nustatyta, kad telefono skambutis į BPC atėjo iš Skuodo rajono. Patikslinus išaiškėjo, kad buvo skambinta iš Mosėdžio miestelio Šilalės gatvės.

Į pagalbą pasitelkti Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai dėl šio įvykio sulaikė vietinę gyventoją A .Š. Moteris išvežta į uostamiestį ir bus apklausta. Pareigūnai įtaria, kad ši Skuodo rajono gyventoja yra pašlijusios psichikos.

Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” išminuotojai jau baigė uosto akvatorijos bei dujovežio laivo apžiūrą. Sprogmenų nerasta.

Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai dėl šio įvykio artimiausiu metu žada pradėti ikiteisminį tyrimą.

Klaipėdos apskr. VPK informacija