12.9 C
Skuodas
2024 12 gegužės Sekmadienis

Atostogos ne sezono metu

Ar jau skaitėte?

Photo by Artem Bali from Pexels

Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio.

- Reklama -

Vis dėlto kelionių organizatoriai informuoja, jog poilsis pereinamaisiais sezonais turi ne tik savų privalumų, bet ir tam tikrų niuansų, apie kuriuos pravartu žinoti.

Nuslūgęs karštis leis lengviau keliauti

Rudenį, pavasarį paprasta suderinti ir poilsį paplūdimyje, ir pažinimą. Mat rudenį vanduo vis dar įšilęs iš po vasaros, o kiek per 20 laipsnių besilaikanti oro temperatūra leis pakankamai komfortiškai pakeliauti po apylinkes ar šalį. „Kai oras tampa palankus didesniam fiziniam aktyvumui, smagiau vykti ir į pažintines ekskursijas, – sakė Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė. – Tuo tarpu pavasarį, pvz., balandį ar gegužę – iš po žiemos, vanduo jūroje bus kiek vėsesnis nei rudenį. Nors išsiruošus atostogų pavasarį mėgautis ankstyvesne saule ir šiluma – ypač malonu. O jei tuo metu namie dar ledas laikosi ant ežerų – pietų kraštų saulė gerina ūpą, leidžia kūnui atsigauti, atsipalaiduoti iš po žiemos“.

Tiesa, tiek rudenį, tiek pavasarį pravartu į lagaminą įsimesti megztinį ar lengvesnę striukę – kiek vėsesniems vakarams, kuriuos būtinai norėsis leisti lauke.

- Reklama -

Kelionių organizatorių rudeniui siūlomos kryptys itin tinkamos pažinimui, tai – Kipras, Italija, Ispanija, ta pati Turkija, kuriai apkeliauti ir dešimties kelionių nepakaks, mat šalis garsėja ne tik istoriniu, architektūriniu bei kultūriniu, bet ir gamtiniu paveldu. Retas turistas, nuvykęs į Turkiją, nesvajoja pamatyti balta glazūra dengtą Pamukalės kalną ar išvysti Kapadokijos kalnų natūralios kilmės skulptūras, primenančias grybus, gyvūnus ir kt. O kur dar gausus antikinis paveldas?..

Tarp atostogų rudenį privalumų galima vardyti ir gausų ką tik nunokusių vaisių derlių. Tuo tarpu pavasarinėms atostogoms, ypač – ankstyvoms pavasarinėms, išskirtinio žavesio suteikia vaismedžių, medžių, įvairiausių krūmų ir pievų žydėjimas. Ankstyvoji saulė ir sulig ja bundanti, kylanti gamta – ar gali bebūti stipresnis energijos ir gero ūpo užtaisas iš po ilgos, tamsios, šaltos žiemos?

Tarp populiariausių pavasarinių krypčių – Turkija, į kurią pirmieji lėktuvai kyla jau balandžio pradžioje, kiek ankstėliau nei kalendorinę vasarą turistus priima ir Kipras, Graikija, Ispanija, o į Egipto kurortus galima vykti ištisus metus.

Mažiau žmonių

- Reklama -

Atostogos ne sezonu rekomenduojamos ir tiems, kuriuos erzina ilgesnės nusidriekusio eilės viešbučio restoranuose prie įdomesnių patiekalų, daugiau žmonių paplūdimiuose, su kuo galima susidurti vidurvasarį. Rudenį ir pavasarį draugijos pietų kurortuose bus, tačiau padaryti nuotraukų be pašalinių fone bus gerokai lengviau. Keliaujantiems su vaikais, ypač – mažais, tai taip pat aktualu, mat mažesnė tikimybė, jog vaikas tiesiog pasimes poilsiautojų gausoje.

„Kita vertus, nors gan vėlų rudenį viešbučiai vis dar priima turistus, vis dėlto kuo arčiau link žiemos, tuo turisto akiai pastebimesni tampa darbai, atliekami viešbutį ruošiantis uždaryti. Mažėja ne tik paslaugų, pvz., vieną rytą nuėję prie baseino neberasite jogos mokytojo ar animatoriaus vaikams, o vakare – pramoginės programos, bet ir pati viešbučio teritorija tvarkoma, pvz., nurenkamas į jūrą vedantis tiltelis ar dėl vis rečiau užsukančių lankytojų sumažėja veikiančių barų. Nors yra daugybė žmonių, kuriems tokios paslaugos kaip joga ar animatorius – nė motais, vis dėlto rūpinamės, jog kelionių agentai, parduodami kelionę ne sezonu, įspėtų poilsiautojus apie tokius galimus pokyčius“, – sakė kelionių organizatoriaus atstovė.

Su panašia situacija galima susidurti ir ankstyvą pavasarį, kuomet viešbutis jau priima poilsiautojus, tačiau intensyvus turizmo sezonas – dar neprasidėjęs. Tiesa, tuomet situacija yra priešinga rudeniui, mat kaip kad vėlyvą rudenį paslaugų vis mažėja, tai pavasarį jų pastebimai daugėja sulig kiekviena diena, plečiasi ir restoranų pasiūla.

Ne sezonu ilsėtis pigiau

Aplinkos tvarkymas, kosmetinis remontas, inventoriaus atnaujinimo darbai atliekami šaltuoju metų laiku, kuomet turistų nėra, tačiau ne visuomet viešbutis suspėja iki galo susitvarkyti ir pasirengti priimti turistus visu šimtu. Ir kaip kad atostogaujant rudenį jau galimas tam tikras viešbučio nusidėvėjimas, tai, pavyzdžiui, pavasarį pasitaiko, jog susiduriama su paskutinėmis atnaujinimo darbų stadijomis ar valomu paplūdimiu, gali būti nesuspėta apsodinti teritoriją gėlėmis ar nugenėti apatines, senas, palmių šakas.

„Neturistinio sezono metu vis dar užsiliekanti šiluma, kai kuriems europiečiams – malonesnis, priimtinesnis klimatas ir mažiau žmonių yra tos priežastys, dėl kurių yra vykstama ilsėtis į pietinius kurortus prieš arba po pagrindinio atostogų sezono, – sakė I. Aukštuolytė. – Vis dėlto kadangi atsiranda tikimybė, jog nuvykęs turistas gali rasti mažiau paslaugų ar susidurti su viešbučio uždarymo, atidarymo darbais, kainos už tokia keliones taip pat yra mažesnės. Ne sezonu ilsėtis yra pigiau. O mūsų neseniai atlikti rinkos tyrimai rodo, jog poilsiautojams iš Lietuvos gera kaina – ypač aktualu. Tiesa, kelionių agentūroje kelionių agentas visuomet įspėja, jog atostogauti vykstama ne sezonu.“

Būtina skaityti atsiliepimus

Keliaujantieji atostogų nuolat skatinami skaityti konkrečiuose viešbučiuose pabuvojusių poilsiautojų atsiliepimus, žiūrėti keliamas nuotraukas – iš jų matyti ne tik gerai ar blogai viešbutis vertinamas, bet ir kas konkrečiam žmogui nepatiko ar patiko, o tai – taip pat vertinga informacija, mat galima įsivertinti, ar tai, kas aktualu buvusiems prieš jus, tiek pat aktualu ir jums?

Vykstantieji ilsėtis rudenį gali skaityti pakankamai šviežius, vasarą viešbutyje atostogavusiųjų, atsiliepimus. Pavasarį paskaityti pavasarinių atsiliepimų galima rečiau.

Dar vienas niuansas – kultūrų skirtumai. Ir nors svetingumas turėtų būti bendras turizmo sektoriaus vardiklis, vis dėlto kiekvienoje šalyje jis – kiek kitoks, kaip kad ir supratimas kas yra normalu, o kas – jau nebe. Tad vykstant į svetimą kraštą reikėtų apsiginkluoti ne tik bikiniais ir pažinimo troškimu, bet ir tolerancija.

Atostogu.info

- Reklama -

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Šalavijas

Salvia (lotyniškai - šalavijas) - tai didelė krūminių augalų gentis. Beje, kalbant apie originalų šalavijo pavadinimą, jis kilęs iš lotyniško žodžio salvere (iš lotynų kalbos "būti sveikam"). Šio augalo vartojimo aprašymai išliko daugelio graikų...

Naujųjų metų šventimas užsienyje šoko į aukštumas: kur lietuviai pasitiks 2023-uosius?

Naujieji metai – viena svarbiausių žiemos švenčių, kurią vis daugiau lietuvių nori sutikti užsienio šalyse. Dalis renkasi Naujųjų laukti didžiuosiuose Europos miestuose, tuo tarpu kiti – atogrąžų klimatu lepinančiose šalyse. Didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturas“ pažintinių...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...

Žlugo vaisių prekeivio schema – 16 kratų ir apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Šiaulių apygardos prokuratūrai, ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo...

5 maisto produktai, gerinantys kraujotaką (+ receptai)

Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...