17.9 C
Skuodas
2024 17 gegužės Penktadienis

Ar žinojote apie nemokamas akių vokų plastinės operacijas?

Ar jau skaitėte?

akiu-vokaiDaugybė žmonių mano, jog užkritę akių vokai – tai estetinė problema, kurios sprendimas galimas tik plačiai atvėrus piniginę brangioms kosmetikos priemonėms bei procedūroms kosmetologijos kabinetuose. Tačiau Respublikinės Kauno ligoninės oftalmologės Viktorijos Slavinskytės teigimu, pirmiausia vertėtų kreiptis į akių ligų gydytoją. Jis įvertins, ar tai nėra ir funkcinė problema, kurios gydymas net gali būti kompensuojamas ligonių kasų.

- Reklama -

„Žmonėms, kurių vokai užkritę, dažnai sunku skaityti, žiūrėti televizorių, greitai pavargsta akys. Odos perteklius gali būti toks didelis, kad odos klostės dengia vyzdžio kraštą, dėl to mažėja regėjimo laukas,“ – pasakoja V. Slavinskytė.

Tokių vokų šeimininkams nepatogu nešioti akinius, vokų oda tampa jautri, net kyla uždegimo pavojus dėl prakaito susikaupimo ir mikrobų dauginimosi. Žmogus natūraliai stengdamasis kompensuoti šį trūkumą, nuolat kelia antakius – tuomet dėl įtampos prasideda kaktos srities skausmai. Mažai kas žino, tačiau pacientams, susidūrusiems su tokiomis problemomis, gali būti skiriamas nemokamas chirurginis akių vokų gydymas.

Kam reikalingos akių vokų operacijos?

Jei matome žmogų, kurio veido išraiška liudija, kad jis piktas ir pavargęs, tai visai nebūtinai tikroji jo būsena. Galbūt tai tik odos perteklius akių vokuose. Dėl tos pačios priežasties jaunas žmogus gali atrodyti žymiai senesnis.

Gydytojos teigimu, vokų odos perteklius ir dėl to kylančios problemos vienodai vargina tiek vyrus, tiek moteris, tačiau į gydytojus dažniau kreipiasi moterys. Žmonės bando įvairiausias kosmetines priemones bei procedūras, tačiau jos nepajėgios duoti norimo efekto. Užkritusius vokus ir dėl to sukeltas problemas efektyviai išspręsti gali tik chirurginis gydymas. „Tai sprendimas, kuris duos garantuotą ir ilgalaikį efektą“, – sako gydytoja Viktorija Slavinskytė.

- Reklama -

Po operacijos dingsta nepilnavertiškumo jausmas

Paprastai operuojami vyresni nei 35 metų pacientai, tačiau pasak gydytojos, kartais tenka operuoti ir jaunesnius žmones, kai dėl vokų įgimtos anatomijos nukritęs viršutinio voko kraštas akį daro sunkią, mažesnę, ribojamas matymas ir akiplotis.

Jaunuoliai dėl šios problemos labai išgyvena, puola į neviltį, bando su diskomfortu susitaikyti, bet į gydytoją nedrįsta kreiptis. Dauguma žmonių įsitikinę, kad užkritę vokai yra tik vyresnių žmonių problema. Gydytoja V. Slavinskytė yra pastebėjusi ne vieną jaunuolį, kuris po operacijos negalėjo atsidžiaugti rezultatais.

Vaizdas, kurį pacientas išvysta, žiūrėdamas į save veidrodyje, (žinoma, praėjus tam tikram laikui po operacijos) pranoksta lūkesčius. Tai sugrąžina pasitikėjimą savimi ir visiškai kitą gyvenimo kokybę. Be to, jauni pacientai po operacijos greičiau grįžta prie įprastinio gyvenimo ritmo, nes jų audiniai atsistato ir gyja žymiai sparčiau. Gydytoja oftalmologė drąsina nedvejoti ir kreiptis į specialistus visus jaunuolius, kuriuos vargina užkritę vokai, nes ši problema tikrai išsprendžiama.

- Reklama -

Nesimato randų

Pasak V. Slavinskytės, vienos operacijos metu gali būti operuojami tik viršutiniai, arba tik apatiniai vokai. O kartais šios operacijos kombinuojamos vienu metu. Baimintis dėl randų nereikia, nes specialistai kruopščiai juos paslepia. Atliekant viršutinių vokų operaciją pjūviai formuojami ir paslepiami natūralioje voko raukšlėje, o apatinių vokų operacija atliekama iš vidinės vokų pusės, tad randų visiškai nesimatys.

Viršutiniai vokai operuojami esant odos raukšlių pertekliui, riebalinėms sankaupoms, dėl kurių ne tik veidas atrodo pavargęs, niūrus ir liūdnas, bet tai trukdo regėjimui.

Apatiniai vokai operuojami, jei padidėja odos arba akiduobės riebalai, po akimis susiformuoja maišeliai ir raukšlės. Operacijos metu pašalinami šie riebaliniai maišeliai ir, jei reikia, odos perteklius.

Kartais akių vokuose dėl tam tikrų organizmo sutrikimų ir dėl silpno odos jungiamojo audinio susiformuoja ypatingai didelės riebalinės išvaržos. Tokiu atveju, operacija yra gerokai sudėtingesnė, nes neužtenka atlikti paviršinę vokų odos plastiką, bet tenka šalinti ir gilesnius audinius. Šalinant išvaržas, gydytojas suformuoja natūralią voko raukšlę ir sutvirtina jungiamąjį audinį. Tokios operacijos trunka virš dviejų valandų.

Kartais užkrenta ne tik vokai, bet ir antakiai. Ši problema dažniau vargina vyrus. Operacijos metu antakiai pakeliami, jei reikia atliekama ir vokų plastinė operacija.

Gydytoja pabrėžia, kad operacijos metu galima pašalinti ne tik su laiku atsiradusius vokų pokyčius, geltonas dėmes, išaugėles vokų perteklinėje odoje, bet ir įgimtus defektus.

Prie darbų – po savaitės

Nuskausminimo šioms operacijoms pakanka vietinio. Po atliktos operacijos, kuri trunka apie 2 valandas pacientas ligoninėje praleidžia dar apie 3-4 valandas, tuo metu vokai vėsinami. Pacientas jau tą pačią dieną gali keliauti namo.

Natūralu, kad po operacijos kurį laiką gali būti sunku užsimerkti, varginti akių sausumas, akių perštėjimas, galimos poodinės kraujosruvos (mėlynės), patinimas. Taip pat patartina nešioti akinius nuo saulės, apie savaitę nerekomenduojama nešioti kontaktinių lęšių. Minėti simptomai gali laikytis apie 3 savaites, kartais ir ilgiau, tai priklauso nuo individualių organizmo savybių. Praėjus savaitei po atliktos operacijos išimami siūlai ir labai dažnai žmogus gali sugrįžti prie įprastinio gyvenimo ritmo.

Gydytoja V. Slavinskytė įspėja, kad kai kuriais atvejais vienos operacijos nepakanka. Siekiant kuo geresnio rezultato, operuojama dviem etapais.

Nors šios operacijos yra saugios ir rezultatai dažnai džiugina tiek pacientus, tiek gydytojus, reikėtų nepamiršti, kad vis tik tai nėra stebuklingas jaunystės eliksyras, ir dėl natūralių senėjimo procesų, procedūrą gali tekti kartoti. Bet kokiu atveju, anot medikės, rezultatai gali išsilaikyti net iki 10 metų.

Juolab po operacijos ženkliai pagerėja gyvenimo kokybė, ne tik prasiplečia regėjimo laukas, bet ir pagražėjusi išvaizda teigiamai paveikia žmogaus savivertę. Respublikinės Kauno ligoninės gydytoja oftalmologė Viktorija Slavinskytė pastebi, kad po operacijos žmonės daugiau šypsosi, žvaliau ir jaunatviškiau atrodo.

Sandra Varanavičė
Vyresnioji specialistė
Respublikinė Kauno ligoninė

- Reklama -

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Šalavijas

Salvia (lotyniškai - šalavijas) - tai didelė krūminių augalų gentis. Beje, kalbant apie originalų šalavijo pavadinimą, jis kilęs iš lotyniško žodžio salvere (iš lotynų kalbos "būti sveikam"). Šio augalo vartojimo aprašymai išliko daugelio graikų...

Naujųjų metų šventimas užsienyje šoko į aukštumas: kur lietuviai pasitiks 2023-uosius?

Naujieji metai – viena svarbiausių žiemos švenčių, kurią vis daugiau lietuvių nori sutikti užsienio šalyse. Dalis renkasi Naujųjų laukti didžiuosiuose Europos miestuose, tuo tarpu kiti – atogrąžų klimatu lepinančiose šalyse. Didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturas“ pažintinių...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...

Žlugo vaisių prekeivio schema – 16 kratų ir apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Šiaulių apygardos prokuratūrai, ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo...

5 maisto produktai, gerinantys kraujotaką (+ receptai)

Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...